Czym jest hoker i jak dobrać jego wymiary?

Hoker wydaje się dość enigmatycznym słowem, które nie zawsze musi od razu kojarzyć się z tym, czym jest. Siedziska te są jednak całkowicie niezbędne w wielu miejscach – od barów po nowoczesne kuchnie. Jednak bardzo łatwo o błąd w ich wyborze. Może się zdarzyć, że będą za niskie bądź za wysokie. Jak tego uniknąć i na co jeszcze zwracać uwagę?

Czym są hokery?

Hoker to nic innego, jak bardzo wysokie krzesło, które najczęściej kojarzy się z barem, choć można spotkać je również w warunkach domowych. Opcja wyspy kuchennej bądź baru w domowej kuchni sprawia, że potrzebne są do niego odpowiednie krzesła – tutaj właśnie przychodzą z pomocą hokery.

Występują one w różnych postaciach. Mogą mieć oparcie bądź być go pozbawionymi. Również ich konstrukcja i design różni się w zależności od indywidualnych potrzeb właściciela. Mogą być stylizowane na oldschoolowe bary, jak i prezentować się świetnie w nowoczesnych kuchniach.

Nie obędzie się jednak bez odpowiedniego dobrania wymiarów – hokery mają być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Jak je wybrać?

Wymiary hokerów – jak je dostosować?

Wszystko sprowadza się do odległości siedziska hokera od wysokości blatu, przy którym jest ustawiony. Za idealne wymiary przyjmuje się granicę 25-30 cm wolnej przestrzeni. Pozwoli to każdemu użytkownikowi na swobodne siedzenie.

Typowy barek kuchenny ma około 120 cm wysokości, co sprawia, że najlepszą opcją będzie wtedy hoker 80-90 cm. Świetną opcją jest możliwość dostosowywania wysokości hokera, którą oferują niektóre regulowane modele.

Oprócz wysokości ważne są też wymiary siedziska – najczęściej występują w wersji 40×40 cm, jednak jest możliwość dostosowania. Siedzisko powinno być większe, jeśli posiada oparcie, a mniejsze w przypadku przeciwnym.

Jak widać, wybór hokera sprowadza się do wyboru jego wysokości w stosunku do blatu, jak i głębokości siedziska. Oczywiście pozostają też sprawy estetyczne, ale one są już pod całkowitą kontrolą przyszłego właściciela.

Comments are closed.