Krzesła tapicerowane do jadalni – czy są dobrym pomysłem?

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule tego artykułu, brzmi: oczywiście, że tak. Krzesła tapicerowane bardzo dobrze sprawdzą się w jadalni – pod warunkiem, iż zostaną dobrane odpowiednio do wnętrza i indywidualnych potrzeb. Poniżej podpowiemy, na co warto będzie zwracać uwagę podczas ich wybierania. 

Styl 

Utarło się przekonanie, iż tapicerowane krzesła sprawdza się tylko we wnętrzach francuskich, rustykalnych, klasycznych czy też glamour. Niemniej jednak, prawda jest taka, iż odpowiednio wybrane tego rodzaju krzesła, będą pasowały do każdego miejsca. Wystarczy, iż zrównoważyły ich tapicerkę wraz z wnętrzem. W przypadku minimalistycznych przestrzeni, sprawdzą się neutralne barwy tapicerki, pośród których parę krzeseł możemy zaakcentować nieco intensywniejszym kolorem. Pełne dekoracji, strojne wnętrza polubią się na pewno z wzorzystą tapicerką, zaś ta pikowana sprawdza się bardzo dobrze we wnętrzach skandynawskich, dodając im nieco przytulności. krzesła tapicerowane

Powierzchnia

W wypadku krzeseł tapicerowanych, można mówić o tapicerce, która pokrywa nie tylko oparcie, ale i siedzisko, ale też o połowicznych rozwiązaniach, pod postacią tylko siedziska. Oprócz designu, ważna jest także wygoda, a im większa będzie powierzchnia tapicerki, tym krzesło stanie się wygodniejsze.

Użyty materiał

Krzesła tapicerowane tkaninami, welurem czy też skórą. Krzesła skórzane będą z pewnością droższe i trochę trudniejsze do właściwej pielęgnacji. Tak samo wygląda sprawa z użyciem weluru. Natomiast tkaniny są prawdziwym tapicerskim rajem. Łatwe do ewentualnego czyszczenia, z opcją dowolnej konfiguracji kolorystycznej. Tkaniny mogą być pikowane, fakturowane, gładkie, z wzorami albo uszlachetnieniami. Istotne jest to, żeby miały odpowiednią jakość – nie tylko z uwagi na ich trwałość, ale i utrzymywanie w czystości. Istnieją również plamoodporne obicia, które nastawione są na intensywne użytkowanie i nierzadkie ryzyko zabrudzenia.

Reszta

Tapicerka to zdecydowanie jeszcze nie wszystko. Krzesła musimy przecież na czymś postawić. Na ogół krzesła z tapicerką produkuje się z metalowymi albo drewnianymi nogami. Polecane jest szczególnie drewno, które dodaje ciepła tym meblom, a ponadto na ogół współgra przepięknie z tapicerką. Jest również proste do czyszczenia i bardzo trwałe, co pomaga krzesłom w przetrwaniu w odpowiednim stanie przez wiele lat nieustannego użytkowania.

 

Comments are closed.