Idealna komoda – jak ją wybrać?

Komodałączy w sobie wszystko to, co w meblach jest najlepsze – ergonomię oraz wygląd. Z tego względu tego typu wyposażenie jest marzeniem osób, które remontują albo urządzają swój dom. Jak odnaleźć najlepszy dla nas model?

W jakim stylu powinna być wykonana komoda?

Najpierw powinniśmy skupić się na tym, jaki dokładnie styl nas będzie interesował. Komody mogą mieć różny charakter, zatem w końcu znajdziemy coś tylko dla siebie. Musimy wiedzieć tylko, czego dokładnie poszukujemy. Jeżeli mamy już zaaranżowane swoje mieszkanie i tylko pragniemy kupić komodę, sprawa będzie łatwiejsza. Najlepiej jest wybrać ten model, który będzie po prostu dopasowany do reszty elementów. Natomiast kiedy urządzamy wnętrze od zera, powinniśmy się postarać o wykreowanie spójnej, wręcz jednolitej aranżacji. Najprawdopodobniej rozwiązaniem bezkompromisowym będzie zdecydowanie się na jeden, wybrany styl mebli.

Komoda, tak samo jak inny rodzaj wyposażenia, mogą zostać wykonane w myśl minimalizmu, nowoczesności czy też nawiązać do skandynawskich trendów portowych, a nawet i tych awangardowych. Każdy design prezentuje się zupełnie inaczej i ma inne cechy. Zastanówmy się, który najbardziej się nam spodoba, a później zacznijmy szukać nowe meble.

Wymiary komody

Kiedy już uda się nam określić, jaki design nas interesuje, warto wykonać projekt przyszłego wnętrza. Nie potrzebujemy do tego żadnych specjalistów, po prostu zmierzmy pozostałą przestrzeń i postarajmy się na papierze zaplanować, gdzie ustawimy wybrane meble. Niewątpliwie pamiętajmy, iż mniejsze modele będą w stanie zmieścić mniejszą ilość przedmiotów. Jeżeli zatem zaplanowaliśmy przechowywanie w niej odzieży, albo czegokolwiek innego, lepiej zastanówmy się nad większą opcją.

Wybrane komody do salonu mają nie tylko szuflady, ale także otwierane szafki, nawet z dodatkowymi szybami czy też oświetleniem LED. Tego typu wyposażenie jest funkcjonalne, ale również bardzo dobrze się prezentuje.

Comments are closed.