Obraz do gabinetu – jaki najlepiej wybrać?

Wybór obrazu do gabinetu nie wydaje się niczym skomplikowanym, a jednak nie trudno o problemy z podjęciem optymalnej decyzji. Istnieje bardzo dużo różnych możliwości, z których każda niesie ze sobą pewne zalety i korzyści.

Klasyka zawsze dobra


Niektóre gabinety wciąż mają ponadczasowy, dość klasyczny charakter, przez który mogą prezentować się dość poważnie i surowo. Chęć udekorowania takiego pomieszczenia obrazem skłania do wyboru klasycznego dzieła, na przykład reprodukcji znanego mistrza. Można zdecydować się na obraz, który okaże się idealnie pasować do innych elementów wystroju czy to pod względem stylu, czy kolorystyki. Z uwagi na to warto przyjrzeć się dziełom z różnych epok i wybrać takie, które idealnie wpisze się wybrany styl. Klasyczne obrazy prezentują się raczej surowo, są zachwycające pod względem formy i niosą ze sobą przekaz.

Obrazy abstrakcyjne, nowoczesne, niezrozumiałe


Niektórzy dobierając obraz do gabinetu nie chcą wieszać na ścianie niczego oczywistego i decydują się głównie na abstrakcje i inne nowoczesne formy. Takie dzieło nie musi być nawet tworem żadnego znanego malarza, wystarczy że będzie odpowiadało pod względem stylu i przekazu przyjętej tendencji wystroju wnętrza. Do nowoczesnej, chłodnej aranżacji bardzo pasują geometryczne dzieła oraz różne pojedyncze motywy, np. pastelowy wizerunek kwiatu. Minimalistyczny obraz sprawdzi się w tym przypadku dużo lepiej, niż skomplikowany pejzaż klasyczny. Oczywiście każdy wybór należy rozważyć pod kątem preferencji oraz stylu aranżacji pomieszczenia.

Comments are closed.