Wnętrze domu – jak je odświeżyć?

Mieszkając w danym miejscu wiele lat czasem mamy ochotę na zmiany w wystroju naszego wnętrza. Nie zawsze jednak chcemy robić gruntowny remont i wymieniać meble – niekiedy nie mamy na to środków bądź meble, po prostu, są jeszcze dobre. Wnętrze domu – jak je odświeżyć w prosty sposób?

Plakaty i obrazy

Powieszenie plakatu bądź obrazu, przede wszystkim, nie zajmuje miejsca – potrzebny jest tylko kawałek ściany. Sami możemy zadecydować o wielkości dzieła, które wieszamy. Poza tym, na plakacie możemy umieścić praktycznie wszystko – wystarczy zlecić wydruk drukarni. Jeśli nike mamy inspiracji, możemy kupić coś z oferty sklepu, do którego się udamy.

Ramki ze zdjęciami

Prostym sposobem na drobną zmianę wnętrza domu jest postawienie kilku ramek ze zdjęciami, np. na szafce nocnej, na biurku, w salonie. Fotografie przypominać będą również o naszych najbliższych czy najlepszych momentach z życia. Postawić można również na ramkę na zdjęcia wiszącą i utworzyć kompozycję z kilku zdjęć.

piękne wnętrze domu
źródło: https://www.domywstylu.pl/wnetrza/

Rośliny i kwiaty we wnętrzu domu

Odrobina zieleni może naprawdę odmienić nasze wnętrze. Wystarczy postawić w salonie 3 duże donice z roślinami, by go całkowicie odmienić. Cięte kwiaty również dodadzą koloru, np. na stole. Nie muszą wcale dużo kosztować – te zakupione w markecie również będą dobrze się prezentować. Jeśli nie mamy ręki do kwiatów bądź bardzo często wyjeżdżamy i boimy się o nie, można poszukać kwiatów sztucznych. Podobnie można zrobić w łazience – jeśli nie mamy w niej okien, większość roślin uschnie. Te sztuczne, wykonane z tworzywa, będą jednak ozdobą na lata.

Świece, dyfuzory i kadzidełka

Świece, dyfuzory i kadzidełka kojarzą się głównie z tym, że pięknie pachną. Oczywiście jest to prawda, ale mają też walory wizualne. Ładnie ustawiona kompozycja ze świec czy dyfuzor na umywalce to zmiana we wnętrzu. Takie rzeczy zużywają się – wtedy możemy je zmienić na nowe, a więc nieco odświeżyć wygląd naszego domu. Świece mają różne kolory i kształty. W łazience można ustawić zwykłe białe, w kuchni taką o zapachu kawy… możliwości jest nieskończenie wiele!

Comments are closed.