Mocne strony drzwi przesuwnych

Nawet budując zupełnie nowy dom, często musimy postawić na kompromis pomiędzy wygodą a wielkością dostępnej przestrzeni. W warunkach braku dużej ilości miejsca lub ryzyka kolizji z innymi elementami w mieszkaniu, doskonale sprawdzą się drzwi przesuwne, które pozwalają zaoszczędzić miejsce.

Drzwi przesuwne i ich mocne strony

Jeżeli osadzenie zwykłych drzwi jest utrudnione lub ich otwarcie mogłoby uszkodzić np. wiszącą szafkę lub kolidować ze spadzistym dachem to zdecydowanie drzwi przesuwne wewnętrzne są polecanym rozwiązaniem. Dysponując odpowiednią wnęką w pokoju czy korytarzu możemy wykorzystać także systemy drzwi przesuwnych do stworzenia wygodnej garderoby. W przypadku prawdziwego braku miejsca możemy ponadto podzielić pokój większy pokój, a w przepierzeniu umieścić drzwi przesuwne. https://www.golddoor.pl/pl/menu/drzwi/drzwi-przesuwne/drzwi-przesuwne-998.html

O czym należy pamiętać?

Drzwi przesuwne muszą być dobrze wykonane, gdyż w przypadku jakiejkolwiek niestaranności przy ich montażu mogą nie zapewniać tak dużej szczelności jak tradycyjne drzwi. Drugą kwestią, która może być pewnym minusem to ryzyko przytrzaśnięcia dłoni lub zwierzaka. Szczególnie trzeba zwrócić na to uwagę, jeżeli z drzwi przesuwnych będą korzystały małe dzieci. Przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności, nie wydaje się to problemem.

Mocne strony drzwi przesuwnych

Ponadto drzwi przesuwne zapewniają nowoczesny i estetyczny wygląd. Świetnym rozwiązaniem są drzwi chowane w ścianę. To rozwiązanie jest jeszcze praktyczniejsze i estetyczniejsze. Drzwi naścienne oczywiście są łatwiejsze w instalacji, lecz jeżeli obawiamy się kucia wnęki, możemy po prostu zastosować płytę kartonowo – gipsową, która posłuży do stworzenia wnęki dla systemów przesuwnych.

Comments are closed.