Dlaczego warto postawić na projekty domów kanadyjskich?

Należy mieć świadomość, że domy kanadyjskie mogą mieć bardzo dużą powierzchnię. W Polsce niestety panuje jeszcze błędne przekonanie, że „kanadyjczyk” to niewielki domek letniskowy. Dlaczego warto zdecydować się na projekty domów kanadyjskich?

Jakie są atuty domów kanadyjskich?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że domy kanadyjskie są przede wszystkim otoczone niezwykłym ciepłem. Jak wiadomo podczas zimy ma to bardzo istotne znaczenie. Z kolei izolacja termiczna będzie gwarantowała stosunkowo wysoki współczynnik przenikania ciepła. Godny uwagi jest również fakt, że domy omawianego rodzaju są nawet dwa razy cieplejsze niż zakładają to normy. https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-w-stylu-kanadyjskim/

Do atutów rozwiązania należy także zaliczyć bezwładność cieplną. Oznacza to tym samym, że zadaniem użytkowników jest ogrzewanie tylko i wyłącznie powietrza w budynku, a nie jego ścian. W ten sposób znacznie prostsze będzie regulowanie temperatur w określonych pomieszczeniach. Warto również wiedzieć, że domki kanadyjskie mogą ogrzać się z 8 do 21 stopni Celsjusza w ciągu zaledwie 2 godzin.

Godny uwagi jest również fakt, że na wspomnianą zmianę w przypadku murowanych domów potrzeba aż 48 godzin. Ponadto zainstalowanie grzejników konwektorowych pozwala na ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej o połowę.

Dlaczego jeszcze warto postawić na projekty domów kanadyjskich?

Kolejnym bardzo istotnym atutem przemawiającym za domkami kanadyjskimi jest fakt, że powstają w 90% z ekologicznych i zdrowych materiałów. Należy do nich zaliczyć drewno, wełnę szklaną czy tynk mineralny.

Dlaczego jeszcze warto postawić na projekty domów kanadyjskich?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że drewno jest doskonałym budulcem. Świetnym potwierdzeniem może być pałac dynastii Ming i Qing, który istotniej od ponad 600 lat. Ponadto wspomniane drewno w porównaniu do betonu jest w pełni odnawialnym materiałem.

Warto również wiedzieć, że większych problemów użytkownikom nie powinien sprawiać remont. W celu powieszenia obrazu nie będzie konieczne wykorzystanie kołków czy wiertarki. Można bowiem użyć cienkich gwoździ czy kołków do płyt GK oraz znanej wszystkim wkrętarki.

Comments are closed.