Pomysł na salon

Salon w każdym domu jest bardzo ważnym miejsce. Tutaj zazwyczaj przyjmujemy na kawie gości, oglądamy filmy czy też odbywają się uroczystości rodzinne. Każdy z nas chce, aby takie miejsce było jak najbardziej reprezentatywne. Jednym z elementów, które musimy zagospodarować i które mają duży wpływ na wygląd naszego salonu są ściany. Najczęściej na ścianach wieszamy obrazy lub zdjęcia. Jednak pomysłów jest znacznie więcej i postaram się dzisiaj opisać niektóre ozdoby na ścianę do salonu.

Ściany w salonie – kamień dekoracyjny lub beton

Kamień dekoracyjny to bardzo ciekawe rozwiązanie, które nadaje charakter każdemu wnętrzu. Dostępny jest on w naturalnych odcieniach. Kamienie najlepiej sprawdzą się w nowoczesnym salonie, gdzie dominujące są wszelkiego rodzaju płaskie powierzchnie. Kamień przełamie monotonie kształtów. Zazwyczaj kamieniem wykończone są ściany, które chcemy wyeksponować – najczęściej jest to ściana z telewizorem. Kamień można podświetlić od góry, wówczas uzyskamy bardzo ciekawe wzory i aranżacje.

Drugim rodzajem jest beton. Betonowe płyty zaczęły pokazywać się kilka lat temu. Pomimo upływu czasu nadal doskonale pasują w nowoczesnych wnętrzach. Idealnie pasuje do surowego stylu. Betonowe płyty mogą mieć różne wielkości oraz kształty. Do wyboru również jest kilka kolorów.

Cegła na ścianie

Kolejnym rodzajem dekoracji w typie kamienia są cegły. Okładzina z cegły nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Okładzina idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie ma możliwości  odsłonięcia prawdziwej cegły. Okładzina z cegły to cienki lica, odcięte od prawdziwej cegły. Mogą być również sztucznie wykonane np. z gipsu. Jednak to właśnie prawdziwe cegły tworzą niepowtarzalny klimat. Cegłę po nałożeniu powinniśmy zaimpregnować.

Naklejki na ścianie

Ciekawym pomysłem są naklejki ozdobne. Dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju gotowych wzorów lub napisów. Tego rodzaju dekoracje mają taką zaletę, że szybko można udekorować ściany. Jeżeli nam się dekoracja znudzi łatwo możemy się jej pozbyć lub zmienić na inną.

 

Jak widać pomysłów na dekorowanie ścian jest całkiem spor. Tylko od nas zależy, na jakie rozwiązania się zdecydujemy.

Comments are closed.