Lampy do kuchni – czym kierować się przy wyborze?

O wygodzie oraz zabezpieczeniu korzystania z kuchni w znacznym stopniu stanowi doskonale skonstruowane światło. Podczas projektowania musimy mieć na uwadze funkcję, które będzie ono realizować. Jak więc dobrać lampy do kuchni? Doskonałe światło do kuchni to światło wieloźródłowe. Dzięki dobrze zamieszczonym plafonom, halogenom oraz lampą zwisającym można osiągnąć wielowymiarową całość kompozycji. Dzięki temu, iż każde skupienie oświetlenia oświetla odmienny obszar, można z łatwością doświetlić miejsce blatu roboczego, natomiast również zaznaczyć styl kompozycji.

Odpowiedni projekt oświetlenia kuchni to podstawa

Planując oświetlenie kuchni, należałoby nie jedynie podzielić je ze względu na funkcje, jednak również dobrze wybrać moc, typ oraz lokalizację skupienia oświetlenia. Pamiętajmy, iż za mocne światło lampy do kuchni (do kupienia w Elampy) zlokalizowanej nad blatem błyskawicznie męczy wzrok, natomiast za małe – minimalizuje komfort pracy. Jeżeli w kuchni znajduje się miejsce do jedzenia czy jest ona powiązana z jadalnią, skupienie oświetlenia winno znajdować się nad stolikiem lub blatem. Nad okrągłym stolikiem może to być jedna zawieszona centralnie lampa, nad podłużnym parę mniejszych, w zależności od jego długości.

Lampa nad stół w jadalni – jaka będzie najdoskonalsza?

W wielu kuchniach nie jedynie tychże o wielkim metrażu znajduje się także przestrzeń jadalniana. Jaką lampę odpowiednio zastosować do oświetlenia stołu? W tymże wypadku możliwości również jest co najmniej parę. Jednym spośród wielokrotnie wykorzystywanych wyjść są lampy do kuchni wiszące, jakie montuje się centralnie nad blatem stołu. Dobrym doborem będą także kinkiety. Są one zalecane szczególnie posiadaczom ciaśniejszych mieszkań, w jakich kinkiety do kuchni w zupełności starczą do podświetlenia stołu.

Comments are closed.