Domy bliźniaki – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli zamierzasz kupić mieszkanie lub dom, dobrze wiesz, że nie jest to łatwa decyzja. Trzeba rozważyć, co najlepiej wpisze się w nasze potrzeby i nie będzie zbyt obciążające dla naszego domowego budżetu. Wiele osób przekonało się, że dość kosztownym przedsięwzięciem jest budowa domu. Można jednak próbować zmniejszyć koszty. 

Alternatywa dla mieszkania w bloku

Komfort posiadania własnego podwórka i niezależność wynagradza nam trudy poniesione przy budowie. Dla niektórych dobrym rozwiązaniem okazały się blizniaki domy. Jeśli szukasz projektu takiego domu, na pewno znajdziesz w Internecie sporo inspiracji. Mieszkanie w bliźniaku ma swoje zalety. Choć mamy blisko siebie sąsiada to możliwe jest też wyodrębnienie sobie osobistej przestrzeni, w której będziemy czuć prywatność.

dom bliźniak

Działkę można zaaranżować według swoich upodobań, zasadzić drzewa iglaste np. tuje, które doskonale sprawdzają się, jako ogrodzenie terenu. Rośliny dostarczają nam tlen, dlatego warto znaleźć dla nich miejsce w swoim ogrodzie. Należy też wspomnieć, że dom w bliźniaku to oszczędności jeżeli chodzi o ogrzewanie. Całą jedną ścianę łączymy z sąsiadem, dlatego nie wszystkie ściany są zewnętrzne. Nie potrzeba zatem tyle energii do ogrzania jak w przypadku domu wolnostojącego.

Dużą popularnością cieszą się bliźniaki dwupiętrowe. Na parterze można wyodrębnić część dzienną czyli salon, kuchnię i łazienkę, a na górze mogą być sypialnie i pokoje dziecięce. Dzięki temu wnętrze jest funkcjonalne, a my możemy cieszyć się przestrzenią dopasowaną do potrzeb.

Comments are closed.