Druk cyfrowy a design domu

Druk cyfrowy to niedrogi i dostępny sposób na cyfrowe drukowanie małych ilości grafiki, tekstu i obrazów. Niezależnie od tego, czy korzystasz z drukarki cyfrowej w lokalnym centrum kopiowania, czy kupujesz własną prasę cyfrową, ten artykuł pomoże Ci zdecydować, który proces druku cyfrowego jest odpowiedni dla Twojej firmy. Procesy te są powszechnie określane jako cyfrowy druk offsetowy (DOP), cyfrowy druk bezpośredni (DDP) lub cyfrowy druk wklęsły (DIP). Każdy proces ma swoje mocne i słabe strony w zależności od tego, do czego chcesz go wykorzystać. Poniższe informacje pomogą Ci określić, który proces jest najlepiej dostosowany do potrzeb Twojej firmy.

Jaka jest różnica między DOP, DDP i DIP?

Jak już omówiliśmy, druk cyfrowy jest rodzajem druku, który wykorzystuje obrazy lub projekty, które zostały przeniesione do pliku cyfrowego. Pliki te są następnie drukowane na szerokiej gamie produktów. Wiele firm odchodzi od tradycyjnego druku offsetowego na rzecz druku cyfrowego. Jednakże, gdy przychodzi do wyboru pomiędzy tymi dwoma rodzajami druku, może pojawić się pewne zamieszanie. Oto podział na różne procesy druku, które są wykorzystywane do tworzenia wydruków cyfrowych. Druk offsetowy – W druku offsetowym obrazy są drukowane na płycie i przenoszone na gumowy koc przed nałożeniem na papier.

Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie przy drukowaniu gazet, czasopism, plakatów i innych prac wysokonakładowych. Cyfrowy druk bezpośredni (DDP) – w przypadku cyfrowego druku bezpośredniego obrazy są nanoszone bezpośrednio na płytę drukarską. DDP to świetna opcja dla jednorazowych prac, gdzie projekt może być naniesiony jako plik cyfrowy.

Cyfrowy druk https://www.copyshop.krakow.pl/ wklęsły (DIP) – cyfrowy druk wklęsły różni się od innych procesów druku cyfrowego, ponieważ wykorzystuje płytę do druku wypukłego. W tym procesie projekt jest grawerowany na metalowej płycie. Płyta ta jest następnie nakładana na papier, a farba jest nakładana na powierzchnię płyty.

Druk offsetowy – czy przydaje sie w dekoracjach domowych?

W druku offsetowym obrazy są drukowane na płycie i przenoszone na gumowy koc przed nałożeniem na papier. Jest to najczęściej stosowane w druku gazet, magazynów, plakatów i innych wysokonakładowych prac. Proces rozpoczyna się od naniesienia obrazu na płytę wykonaną z metalu lub substancji gumopodobnej.

Płyta jest następnie pokrywana tuszem i dociskana do papieru, który przesuwa się po arkuszu gumy. W ten sposób farba jest przenoszona z płyty na gumę, a z gumy na papier. Zasadnicza różnica pomiędzy drukiem offsetowym a cyfrowym polega na tym, że ten pierwszy opiera się na płytach, natomiast druk cyfrowy nie.

Comments are closed.