Obrazy na ścianę krajobrazy. Dlaczego wciąż są modne?

Obrazy naścienne to ważny dodatek do wystroju mieszkania. Nie tylko zapełniają puste ściany, ale są idealnym dopełnieniem aranżacji wnętrza. Prawie w każdym domu można podziwiać przepiękne malowidła, z czego największy odsetek stanowią krajobrazy i panoramy miast. Nawet zwolennicy minimalizmu lubują się w tego rodzaju elementach dekoracyjnych. Jakie cechy powodują, że obrazy na ścianę krajobrazy nie wychodzą z mody?

Przede wszystkim uniwersalność

Prostokątne obrazy przybierają różną formę: grafiki, fotografii, malunku wykonanego farbami olejnymi. Możliwości jest bardzo wiele, a zaleta jedna. Dekoracje ścienne sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Mogą zdobić nie tylko sypialnię i salon, ale również kuchnię, łazienkę i przedpokój. Już na wejściu do mieszkania możemy zostać powitani przez piękny, przyrodniczy pejzaż, brać prysznic w otoczeniu zdjęć lasów tropikalnych, czy budzić się i mieć przed sobą panoramę Nowego Jorku.

Relaksacyjne działanie

To, na co szczególną uwagę wracają psychologowie, to uspokajające działanie obrazów na ścianę typu krajobraz. W połączeniu ze stonowanym kolorem pokoju pełnią funkcję terapeutyczną. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się fotografie np. obrazy drukowane na płótnie, dzieła impresjonistyczne oraz romantyczne scenerie, takie jak łąki, lasy, jeziora, ocean.

Niska cena

Obrazy na ścianę krajobrazy wcale nie muszą szarpnąć domowym budżetem. Wszechobecna sztuka może być dostępna także w naszym domu i to za przyzwoitą cenę. Dzieł oprawione w ramę są sprzedawane nie tylko w galeriach sztuki. Wystarczy udać się do sklepu budowlanego.

Obrazy na ścianę z wzorami krajobrazów dostępne na tutaj.

Comments are closed.