Lampy glamour – świetny pomysł na ciekawą stylizacją w domu

Urządzić dom można na wiele, różnorodnych sposobów. Odpowiednie efekty osiąga się przez właściwy dobór kolorów, mebli i materiałów. Ważne są również dodatki. Szczególnie istotne jest jednak określenie, które może całkowicie zmienić to, w jaki sposób postrzegana jest przestrzeń w domu. Lampy glamour są tutaj jednym z najciekawszych rozwiązań.

Lampy w stylu glamour – dodaj nieco uroku do swojego domu

Lampy glamour ze sklepu Candellux to z całą pewnością doskonały sposób na to, żeby do swojego domu dodać nieco ponadczasowego uroku. Z czego się je wykonuje? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, tak samo jak omawiany styl w urządzaniu wnętrz. Lampy tego rodzaju mogą być wykonane z praktycznie dowolnych materiałów, choć najczęściej wybierane jest szkło, kryształy i wypolerowana na głęboki połysk stal. Często stosuje się również elementy lustrzane i chromowane. Styl glamour ma też jednak swoje odcienie. Spotkać można równie dobrze lampy z elementami wykonanymi z tkaniny w kolorach takich, jak nasycony fiolet, turkusowa zieleń, róże, ale również czerń i biel. Są to kolory najczęściej wybierane i najbardziej kojarzone ze stylem glamour. Lampy tego typu charakteryzują się przede wszystkim elegancją i dużymi walorami dekoracyjnymi, choć najczęściej bez przepychu. To świetny pomysł na dodanie do swoich wnętrz dyskretnego i zrównoważonego uroku.

Glamour – elegancja pasująca do wszystkiego

Styl glamour cechuje się przede wszystkim eklektyzmem. Znaczy to, że czerpie pełnymi garściami z innych nurtów w projektowaniu, sztuce, dekoracjach i urządzaniu wnętrz. Najwięcej elementów pochodzi oczywiście z innych stylów, powszechnie uważanych za eleganckie, jak art deco i wiele podobnych. Oznacza to, że elegancja w stylu glamour pasować może praktycznie do wszystkiego. Wiele zależy od tego, jakie dekoracje, czy elementy wyposażenia mieszkania się wybierze. Warto jednak zachować w tym przypadku umiar. Zbyt wiele elementów glamour w mieszkaniu może stworzyć wrażenie niepotrzebnego przepychu, w których pojedyncze elementy się gubią i są o wiele gorzej dostrzegane.

Dlaczego właściwe oświetlenie jest tak ważne?

Dobrze dobrane oświetlenie jest tak ważne. Właściwy dobór lamp glamour to przy tym nie wszystko. Istotne jest również samo światło. Wybór pomiędzy światłem zimnym, ciepłym, czy całkowicie neutralnym przekłada się na to, jak postrzegane są kolory w mieszkaniu, a intensywność oświetlenia poszczególnych jego sfer przekłada się na sposób postrzegania przestrzeni. Zdecydowanie najbardziej poleca się oświetlenie o szerokim spektrum barw – imitujące światło dzienne.

Comments are closed.