Spoty sufitowe – popularny trend

Obecnie coraz więcej osób stawia na montaż sufitowych punktów świetlnych, które są obecnie na fali popularności – dzięki temu ich wybór jest na prawdę szeroki. Na rynku znaleźć można bardziej tradycyjne formy, które wpuszczane są za pomocą oczek sufitowych. Warto też wspomnieć o lampkach typu spoty bądź downlight’y, czyli małe lampy o średnicy zbliżonej do tradycyjnych oczek, jednakże z większą wysokością. Najczęściej są to oprawy w kształtach tub, które cechują się tym, że delikatnie wystają z sufitu, co sprawia, że stanowią bardzo ciekawą dekorację pomieszczenia. Tego typu oprawy świetnie jest połączyć w całościowy zestaw.

Spot sufitowy

Spoty sufitowe są obecnie bardzo popularne w Polsce i w krajach zachodnich. Można śmiało je zakładać w domach, biurach, a nawet pomieszczeniach handlowych. Spot sufitowy, który oświetla pomieszczenie kierunkowo i punktowo, bardzo fajnie oświetli przestrzeń, która powinna być nieco bardziej wyeksponowana. Ponadto spoty sufitowe (https://candellux.com.pl/pl/menu/spoty-sufitowe-221.html) tworzą dość ciekawą aranżację świetlną. Jeżeli interesuje nas kupno spotu do domu, to przede wszystkim warto będzie zwrócić uwagę na różne warianty podstaw tego typu oświetlenia. Nierzadko przybierają formę kwadratową, okrągłą, pojedynczą, a często nawet spiralną. Takie rozwiązania to świetny sposób na dopasowanie lampy do innych elementów aranżacji mieszkania czy biura.

Lampy sufitowe

Lampy sufitowe są dostępne na rynku w wielu różnych rozmiarach i formach konfiguracji – często są to nieszablonowe rozwiązania, które obecnie nie powinny dziwić nikogo. Producenci oferują spoty pojedyncze, dwu, trzy, a nawet pięciopunktowe. Taka forma pozwoli utworzyć optymalne kombinacje oświetleniowe w spocie sufitowym bądź ściennym. Lampki, które posiadają jedną lub dwie żarówki, to świetnie rozwiązanie, które uzupełni bazowe źródło światła w danym pokoju. Producenci oferują także modele, które posiadają cztery, a nawet pięć reflektorków. Takie rozwiązanie to idealna opcja na lampę sufitową, zwłaszcza, jeśli mowa o większych pomieszczeniach.

Nowoczesne aranżacje pomieszczeń

Nowoczesne aranżacje wnętrz nierzadko wymagają od nas dostosowania wyglądu lub kolorystyki oświetlenia w obecnych trendach architektonicznych. Spoty sufitowe to bardzo popularne rozwiązania oświetleniowe do ciekawych aranżacji pomieszczeń. Nadadzą się nawet do minimalistycznych lub loftowych wnętrz. Odcienie złota, czerni, szarości czy bieli pozwoli nam dopasować ciekawą kolorystykę danej lampy do wybranego pokoju. Spoty sufitowe to niewątpliwie rosnący trend, który będzie pojawiać się w coraz częściej mieszkaniach.

Comments are closed.