Jakie są najpopularniejsze parapety wewnętrzne?

Wybierając parapet wewnętrzny większość osób zwraca uwagę jedynie na materiał i wykonanie. Wspomniane parametry mają największy wpływ zarówno na walory estetyczne, jak i również na cenę końcową. Aby wybrać najlepsze parapety do mieszkania należy dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi modelami.

Klasyczne parapety drewniane i PCV

Drewniany parapet wewnętrzny wbrew pozorom doskonale pasować będzie nie tylko do wnętrz skandynawskich. Naturalne drewno jest mile widziane również w mieszkaniu rustykalnym i eko. Oryginalne parapety z wysokiej jakości drewna mogą pochwalić się niespotykaną trwałością i wysoką odpornością na obciążenia. Pamiętać należy o tym, że drewniane powierzchnie narażone są nie tylko na zarysowania, ale również na wilgoć. Aby wydłużyć żywotność warto zadbać o porządną impregnację. Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco gotówki powinny postawić na parapety PCV, które wbrew pozorom prezentują się bardzo okazale. Uważać należy jedynie na niskiej jakości parapety PCV, które mogą pękać i łamać się pod wpływem większych ciężarów. Trwałe parapety wewnętrzne można znaleźć na stronie GoldDoor.pl.

Parapety wewnetrzne

Moda na parapety kamienne i ceramiczne

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają parapety wewnętrzne kamienne, które mogą być wykonane nie tylko z marmuru i granitu, ale również z eleganckiego piaskowca. Parapet wewnętrzny wykonany z wymienionych materiałów nie tylko ładnie się prezentuje, ale co najważniejsze jest bardzo trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Największą wadą jest nie tylko ciężar, ale również to, że są zimne w dotyku. Doskonałymi właściwościami wytrzymałościowymi i estetycznymi mogą pochwalić się parapety z płytek ceramicznych.

Comments are closed.