Na co zwrócić uwagę wybierając lampkę na biurko?

Najlepsza lampka na biurko to taka, która zapewni odpowiednie oświetlenie do pracy każdego rodzaju. Kupując lampkę na biurko należy więc zwrócić uwagę na wiele szczegółów, które mają znaczenie przy dopasowaniu lampki do swojego miejsca pracy czy do nauki. Na co zwrócić uwagę wybierając lampkę na biurko?

Miejsce na blacie

Ilość miejsca na blacie, które można przeznaczyć na postawienie lampki ma znaczenie. Jeśli blat biurka jest mały, najlepiej wybrać lampkę mocowaną do krawędzi biurka. Taka lampka nie zajmie miejsca i pozwoli zaoszczędzić przestrzeń na blacie roboczym.

Żarówka w lampce

W lampce na biurko Elampy najważniejsze jest oczywiście światło. Musi ono mieć odpowiednią moc. Najlepiej więc wybierać lampki biurkowe z żarówkami LED, zwłaszcza jeśli zależy komuś na zaoszczędzeniu prądu. Ponadto żarówka LED działa znacznie dłużej niż klasyczna i nie gaśnie od razu, gdy się wypali, a stopniowo ciemnieje i miga, co pozwala uniknąć nieprzyjemności związanych z nagłym zgaśnięciem lampki podczas pracy.

Wygląd lampki

Wygląd lampki ma znaczenie dla aranżacji całego pomieszczenia, w którym znajduje się biurko. Ciekawie wyglądająca lampka może z powodzeniem pełnić również funkcję dekoracyjną. Zwłaszcza dla dziecka warto wybrać kolorową lampkę, która będzie zapraszała malucha do biurka swoimi kolorami czy ciekawym kształtem.

Inne udogodnienia

Możliwość przyciemniania światła oraz regulacji kąta jego padania to dodatkowe atuty, jakie może mieć lampka na biurko. Warto o tym pomyśleć, bo różne czynności wykonywane przy biurku wymagają różnego oświetlenia. Inne światło jest potrzebne do pracy przy komputerze, a inne do pracy nad dokumentami. Ponadto warto rozejrzeć się za lampką na baterie, która nie zgaśnie w sytuacji, gdy nagle zabraknie prądu. Nie wymusi to przerwania pracy i nie spowoduje kłopotów z jej wykonaniem na czas.

Comments are closed.