Lampa na stół – sposób na niebanalne wnętrze

Na dobre oświetlenie wnętrza składa się światło górne, boczne konkiety, lampy podłogowe oraz stołowe. Jak wybrać lampy stołowe, których najważniejszym zadaniem jest wprowadzenie do pomieszczenia delikatnego światła?

Stworzyć niepowtarzalny klimat


Głównym zadaniem lamp stołowych jest stworzenie klimatycznego pomieszczenia. Nie mają one za zadanie sprawić, by w pokoju zapanowała jasność. Dobre, jasne światło dają żyrandole, lampy podłogowe czy kinkiety. Zadaniem lamp stołowych jest stworzenie nastrojowego klimatu, który sprawi, że mieszkanie stanie się charakterystyczne i wyjątkowe.

Lampy na stół najczęściej mają klosze, które sprawiają, że światło jest delikatne i rozproszone. Wybór klosza jest jednym z najważniejszych elementów, który sprawia, że nasza lampa będzie idealnie współgrała z otaczająca przestrzenią.

Jaki klosz?


Lampy stołowe z tekstylnym abażurem to klasyczne rozwiązanie. Abażur zmiękcza światło, które sprawia, że pokój staje się klimatyczny i przyjemny.

Do pokoju w stylu glamour idealna będzie lampa na stół, której klosz jest z czarnego, bądź szarego materiału. Bardzo ważnym elementem są kryształki, które zdobią lampę, a jednocześnie powodują, że promienie światła odbijają się. Do salony w stylu rustykalnym warto wybrać lampę na drewnianej podstawie, której klosz jest zdobiony w duże, piękne kwiaty.

Bardzo bezpiecznym rozwiązaniem są abażury w stonowanych, ciepłych beżach oraz brązach. Taka lampa stołowa idealnie będzie pasowała do salonu utrzymanego w klasycznej stylistyce.

Tekstylny klosz to idealny sposób na wprowadzenie koloru do pokoju dziennego. Czerwony, granatowy, zielony abażur sprawią, że stonowane wnętrze stanie się ciekawe i niebanalne. Jest to idealny sposób na ożywienie pokoju.

Comments are closed.