Jak za pomocą światła wydzielić strefy w pokoju dziecka?

Planując oświetlenie w pokoju dziecka, trzeba stworzyć kilka sekcji, które będą spełniały inne zadania. Inne lampy są potrzebne w części, gdzie dziecko śpi, bawi się lub gdzie się uczy. Jak wybrać odpowiednie oświetlenie pokoju dziecięcego?

Bajkowa kraina

Oświetlenie w pokoju dziecka powinno być radosne i bajkowe, ale musi być również praktyczne. Aranżując oświetlenie warto wydzielić kilka stref w pomieszczeniu, które będą miały różne rodzaje lamp.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego warto skoncentrować się na żyrandolach, które mają ciekawe kształty, są radosne i zabawne. Wybierając bajkowe postaci, samoloty, piłki czy zwierzęta sprawimy, że pokój dziecka będzie niebanalny i wesoły.

Trzeba jednak pamiętać, że oświetlenie sufitowe musi być również jasne. Ma za zadanie rozświetlać każdy zakamarek pokoju. Praktycznym pomysłem są żyrandole, które mają możliwość regulacji natężenia światła. Dzięki temu możemy uzyskać mocne światło, gdy dziecko sprząta lub odwiedzają je koledzy, a delikatne, gdy wieczorem odpoczywa.

Oświetlenie boczne

Dzieci bardzo często mają bujną wyobraźnię. Dinozaury, piraci i smoki mogą nie jednego malucha poważnie nastraszyć. Wszystkie te postaci stają się mniej przerażające, gdy pokój dziecka jest oświetlony nawet nocą.

Lampy do pokoju dziecięcego z candellux.com.pl umieszczone na ścianie, stoliku, przy łóżku czy na komodzie delikatnie rozjaśniają przestrzeń i zapanują nad wszystkimi groźnymi stworami.

Wybierając kinkiety lub lampki stołowe, warto skoncentrować się na delikatnym i subtelnym oświetlenie. Lampki do pokoju dziecięcego, które mają tekstylne klosze dają rozproszone, minimalne światło, które jest w takich sytuacjach idealne.

Bardzo praktyczne są lampy do pokoju dziecięcego, które mają czujnik ruchu. Dziecko, które obudzi się w nocy nie musi obawiać się ciemności.

Czas do szkoły

Kolejnym punktem świetlnym w pokoju jest biurko małego ucznia. Lampka na biurko to światło kierunkowe, które musi oświetlać miejsce pracy. Trzeba pamiętać, że dla ucznia, który jest praworęczny ustawiamy lampkę z lewej strony, dla leworęcznego z prawej. Jest to sposób na zapewnienie dziecku maksymalnego oświetlenia.

Wybierając lampkę na biurko, rodzice nie powinni koncentrować się przede wszystkim na jej estetyce lecz praktycznych aspektach. Najkorzystniejsza jest żarówka, której światło jest zbliżone do naturalnej barwy słońca. Pomaga ona w koncentracji i nadaje się do długiej pracy.

Wybierając lampki na biurko do pokoju dziecka warto również zrezygnować z wymyślnych kształtów oraz wzorów. Dekoracyjny klosz będzie rozpraszał uwagę małego ucznia.

Comments are closed.