Żyrandole wiszące – propozycja oświetlenia domu

Na etapie budowy domu, jeszcze na długo przed zamieszkaniem elektryk przygotowuje i wykonuje projekt okablowania. Już wtedy należy wiedzieć, gdzie będą wisieć żyrandole i inne oświetlenie. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia to ochrona wzroku, a także wprowadzenie ciepłej i przytulnej atmosfery. Światło w życiu człowieka jest niezwykle ważne, oczywiście najlepsze jest światło naturalne. Jednak, gdy na dworze robi się mrok, korzystamy z jednego z najważniejszych wynalazków człowieka – elektryczności.

Różnorodny wybór żyrandoli wiszących

Żyrandole wiszące w sklepie Candellux doceniane są od wielu lat, zwłaszcza w kuchni, salonie i jadalni. Już dawno dostrzeżono, pomijając praktyczną stronę, że żyrandole wiszące wpływają na całą aranżację danego pomieszczenia. Kupując kolejne elementy wystroju, w końcu pojawia się dylemat zakupu odpowiedniego żyrandola. Wybór jest ogromny, na samym początku warto zastanowić się ile punktów – żarówek ma świecić. Oczywiście im większe pomieszczenie tym więcej, nie należy jednak przesadzać. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup specjalnych żarówek, którymi dzięki aplikacji w telefonie można sterować barwę oraz moc. Ważny jest także kształt, im więcej w nim elementów tym niestety trudniejsze ścieranie kurzu. Materiał, z którego wykonane są żyrandole wiszące jest także bardzo istotny. Najczęściej wykonane są ze szkła, drewna, metalu, plastiku, a także kryształów. Żyrandol dopasowuje się do reszty aranżacji wewnątrz domu.

Rozmieszczenie oświetlenia

Trudno wyobrazić sobie pomieszczenia bez lampy, żyrandola. Prawidłowe oświetlenie jest ważne dla ochrony wzroku, zwłaszcza podczas czytania książek. Światło nie może być zbyt intensywne, ale także nie może tworzyć półmroku w pomieszczeniu. Najczęściej żyrandole wiszące znajdują się na środku salonu, w jadalni nad stołem oraz na środku kuchni. Stół w jadalni często doświetlony jest niemal na całej swojej długości, tworzy to piękny efekt i pozwala miło zjeść posiłek.

Dlaczego warto kupić żyrandole wiszące?

W starych kamienicach oraz w nowym budownictwie najczęściej są wysokie sufity, żyrandol wiszący to wtedy idealne rozwiązanie. Wiszący lepiej doświetli oraz wizualnie o wiele bardziej udekoruje pomieszczenie. Bogaty wybór sprawia, ze każdy znajdzie odpowiedni żyrandol dla siebie, dla swojego domu. Warto przed zakupem dokładnie zastanowić się, jaki styl aranżacji chce się uzyskać. Dostępne są w stylu nowoczesnym, retro, industrialnym i wiele innych. Ważna jest także odpowiednio dobrana kolorystyka, ciekawy rozwiązaniem jest kolorowy witraż.

Comments are closed.